5-OJI, JUBILIEJINĖ, KAUNO KALĖDINĖ

KNYGŲ MUGĖ

2017 m. gruodžio 15–17 d.

Kauno įgulos karininkų ramovėje, A. Mickevičiaus g. 19, Kaune

5-ąją, jubiliejinę, KAUNO KALĖDINĘ KNYGŲ MUGĘ Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacija (LiMViLA) ir Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovė skiria Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečiui.

KAUNAS visada buvo dvasinės tautos nepriklausomybės simbolis – miestas, į kurį norisi sugrįžti… Ir šiemet į penktąją, jubiliejinę, KAUNO KALĖDINĘ KNYGŲ MUGĘ sugrįžtame su naujomis, spaustuvės dažais kvepiančiomis knygomis, skirtomis Valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Kauniečius ir miesto svečius kviečiame į įdomiausių, naujausių ir svarbiausių leidinių pristatymus, koncertus, intelektinius žaidimus, susitikimus su žymiausiais rašytojais, poetais, menininkais, istorikais, kalbininkais ir kitais mokslininkais. Renginiuose prisiminsime ryškiausius Lietuvos istorijos puslapius, pasidžiaugsime po daugybės okupacijos metų atsigaunančios lietuvių tautos laimėjimais.

Į kalėdinių dovanų krepšelį mugės svečiai galės įsidėti naują knygą mažiausia, leidyklos, kaina.

Įėjimas į mugę ir renginius nemokamas.

Mugėje dalyvauja leidyklos: AESTI, ALGARVĖ, ALGIMANTAS, ANDRENA, CHARIBDĖ, EGLĖ, GELMĖS, HOMO LIBER, KAUKO LAIPTAI, KELIAUTOJO ŽINYNAS, LIEPARAS, LIETUVOS GENOCIDO IR REZISTENCIJOS TYRIMO CENTRAS, MARGI RAŠTAI, MAŽOJO PRINCO FONDAS, MIJALBA, MOKSLO IR ENCIKLOPEDIJŲ LEIDYBOS CENTRAS, PASAULIO LIETUVIŲ CENTRO LEIDYKLA, RAIDYNĖLIS, VERBA VERA, ŽARA.

KAUNO APSKRITIES VIEŠOJI BIBLIOTEKA, LIETUVOS ISTORIJOS IR ETNOGRAFIJOS LEIDINIŲ KNYGYNAS, PRANCŪZIŠKAS KNYGYNAS.

PROGRAMA

Gruodžio 15 d., penktadienis, 11.00–19.00 val.

12.00 val. MUGĖS ATIDARYMAS. Dalyvauja Kauno įgulos karininkų ramovės atstovas, atsargos majoras Rimantas Žukas, Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacijos prezidentė Ramutė Žandarienė, dainų autorė ir atlikėja Jūratė Miliauskaitė.

12.30 val. LABDAROS AKCIJA: leidyklų, mugės dalyvių, kalėdinės dovanos (knygų) perdavimas Lenkijos lietuvių mokykloms.

14.00 val. Susitikimas su tradicinių amatų meistre VILIJA RATAUTIENE: senovinis audimo būdas – vytinis audimas, juostų reikšmė, papročiai lietuvių etninėje kultūroje (Kunigaikščių menė).

15.00 val. Virtualaus žaidimo IŠNYKUSIOS PRAEITIES ŽENKLAI pristatymas (Kauno apskrities vie­šoji biblioteka). Renginys vyks Mėlynajame kambaryje.

15.00 val. Stanislovo Sajausko knygos LITO ISTORIJA sutiktuvės (MOKSLO IR ENCIKLOPEDIJŲ LEIDYBOS CENTRAS).

Dalyvauja autorius ir M. K. Čiurlionio muziejaus Numizmatikos skyriaus vedėjas dr. Ignas Narbutas (Ku­nigaikščių menė).

16.00 val. ŽAISOS folkloro ansamblio koncertas. Vadovai: Ramunė Giedrė Pečiulienė ir Mintautas Pečiulis (Didžioji salė).

17.00 val. Knygos apie Nepriklausomybės Akto signatarą Algirdą Patacką ALGIRDAS IŠ KAUNO antros dalies KURIANT VALSTYBĘ sutiktuvės (leidykla HOMO LIBER). Dalyvauja autorė Astrida Petraitytė, kun. Robertas Grigas, poetai Tautvyda Marcinkevičiūtė ir Gintaras Patackas (Kunigaikščių menė).

Visą dieną bus galima lankyti parodą KVEPIANČIŲ KNYGŲ SALONAS (KAUNO APSKRITIES VIEŠOJI BI­BLIOTEKA).

Apgaubti įstabių kvapų, išgyvensite ypatingas patirtis, kurios pažadins norą pasinerti į literatūros pasaulį (Didžioji salė).

Gruodžio 16 d., šeštadienis, 10.00–19.00 val.

12.00 val. Rašytoja Liudmila Petkevičiūtė ir jos knygos vaikams: gyvenimas yra žaidimas… (Leidykla LIE­PA­RAS).

Mažųjų skaitytojų ir jų draugų kalbinimas bei žaidinimas (Mėlynasis kambarys).

12.00 val. Kultūrinė ir kalbinė dvigubos v problema. Dalyvauja Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, Letonikos centro vadovas Alvydas Butkus ir Lietuvių kalbos instituto Vardyno skyriaus vedėjas, habil. dr. Kazys Garšva. Renginį moderuoja Leopoldas Krušinskas (Didžioji salė).

13.00 val. Antano Navaičio knygos ŠIMTMEČIO SKRYDIS: KARO LAKŪNO ATSIMINIMAI pristatymas (LIETUVOS GYVENTOJŲ GENOCIDO IR REZISTENCIJOS TYRIMO CENTRAS).

Dalyvauja knygos atsakingasis redaktorius Mindaugas Sereičikas, Antano Navaičio sūnus ir vienas iš knygos sudarytojų Vytautas Navaitis (Kunigaikščių menė).

14.00 val. Loretos Jastramskienės knygos BILIETAS Į GRĮŽULO RATUS pristatymas (leidykla HOMO LIBER).

Dalyvauja autorė, rašytojas Viktoras Rudžianskas, leidyklos HOMO LIBER vadovas Vilius Gužauskis (Kunigaikščių menė).

14.00 val. Kaukai, vaidai ir meilės paieška – kūrybinės dirbtuvės vaikams su knyga „Berniukas ir jo m­y­linti širdis“ (Mažojo princo fondas). Renginys skirtas 5–10 metų vaikams. Išankstinė REGISTRACIJA el.pastu: info@vlsv.lt (Mėlynasis kambarys)

15.00 val. Rašytojo Antano Seikalio romano VIDURNAKČIO APASIONATA pristatymas (leidykla KAUKO LAIPTAI).

Dalyvauja autorius, leidyklos KAUKO LAIPTAI vadovas Viktoras Rudžianskas (Kunigaikščių menė).

16.00 val. Algirdo Matulevičiaus knygos TAUTOS ŽADINIMO ŠAUKLIAI pristatymas (leidykla ANDRENA).

Dalyvauja autorius, Karaliaučiaus lietuvių visuomenės veikėjas Sigitas Šamborskis, kultūros ir visuomenės veikėja Birutė Kurgonienė, Vilniaus mokytojų namų žemaičių folkloro ansamblis TYKLĖ (vadovė Vitalija Brazaitienė), leidyklos ANDRENA vadovė Nijolė Petrošienė (Kunigaikščių menė).

17.30 val. Rimanto Matulio knygos LIETUVIŲ TAUTOS KILMĖ sutiktuvės (leidykla CHARIBDĖ).

Dalyvauja autorius, aktorius Virgilijus Kubilius, leidyklos CHARIBDĖ vadovė Rita Kubilienė (Kunigaikščių menė).

GRUODŽIO 17 d., sekmadienis, 10.00–18.00 val.

12.00 val. VYTAUTAS PETKEVIČIUS – rašytojas ir žmogus žmonėms… Apie tėvo kūrybą ir tarnystę tautai kalbės jo dukra, rašytoja Liudmila Petkevičiūtė (Kunigaikščių menė).

14.00 val. Baltasaro Graciano knygos IŠMINTIES MENAS, arba PARANKINIS ORAKULAS pristatymas (leidykla CHARIBDĖ).

Dalyvauja aktorius Virgilijus Kubilius, leidyklos CHARIBDĖ vadovė Rita Kubilienė (Kunigaikščių menė).

15.00 val. Adolfo Ramanausko-Vanago knygos DAUGEL KRITO SŪNŲ… PARTIZANŲ GRETOSE pristatymas. Žymaus partizanų vado dienoraštis (LIETUVOS GYVENTOJŲ GENOCIDO IR REZISTENCIJOS TYRIMO CENTRAS).

Dalyvauja Adolfo Ramanausko-Vanago duktė Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė, istorikas Algis Kašėta, partizanų ryšininkas Jonas Arbačiauskas (Kunigaikščių menė).

16.00 val. PROTO MŪŠIS: ŽINAI – LAIMI. Dalyvauja skaitytojai ir leidėjai. Nugalėtojų laukia apdovanojimai (Didžioji salė).

Visas tris dienas

veiks KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS:

tautodailininkė ODETA TUMĖNAITĖ-BRAŽĖNIENĖ pamokys išsikirpti kalėdinį karpinuką;

senųjų amatų meistrė, vytinių juostų audėja VILIJA RATAUTIENĖ pamokys, kaip nusivyti draugystės apyrankę.

ALMIROS ARBATINĖ kvies gaivios, Lietuvos pievų ir laukų žolelėmis kvepiančios Kalėdinės arbatos!

Galėsite patys pagal skonį ir poreikius susirinkti maišelį arbatžolių ar pasigaminti „saldaus miego“ pagalvėlę iš kvapių žolelių (Didžioji salė).

PARODOS

Dailininko ARTŪRO SLAPŠIO tapybos darbų VIDURAMŽIŲ LIETUVA paroda (III a.)

Lietuvos fotomenininkų sąjungos nario ANTANO STANEVIČIAUS paroda BALTIJOS KELIO ATSPINDŽIAI, 1989 m. (Didžioji salė).

Atsakyti

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *