Visuomenei pristatoma Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos sumanyta ir išleista kolektyvinė monografija:

„Signatarų genealogijos.

1918 m. Vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai“.

Knygos sutiktuvės 2023 m. kovo 3 d., penktadienį, 14 val. LR istorinėje Prezidentūroje Kaune (Vilniaus. g. 33). 

Dalyvaus įvadinio teksto autorius prof. Liudas Mažylis.

Monografijos sudarymą, leidybą inicijavo visuomeninė organizacija – asociacija Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugija.

Kelerius metus Lietuvos ir užsienio archyvuose intensyviai dirbo keturiolika Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos narių, genealogijos tyrėjų, istorikų. Surasta naujų žinių apie signatarų kilmę, giminių ištakas, pavyko ištaisyti paplitusias faktų klaidas.

Šios knygos išskirtinumas – parengti kiekvieno signataro genealogijos apžvalginiai straipsniai su šaltinių nuorodomis ir nuotraukomis, remiantis archyviniais dokumentais, sudarytos signatarų genealoginės schemos. Knygoje publikuojamos metrikinių dokumentų kopijos, kurios yra išverstos į lietuvių kalbą iš lotynų, lenkų, rusų ir kt. kalbų. Dauguma patalpintų nuotraukų yra saugomos ne tik Lietuvos archyvuose, muziejuose, bet ir signatarų giminių rinkiniuose, tad didelė jų dalis yra spausdintos pirmą kartą. Monografijoje sudarytos išsamios vietovardžių ir asmenvardžių rodyklės.

Laukiama atvykstant knygos tekstų autorių, Signatarų giminių palikuonių, leidyklos vadovų, visuomenininkų, Lietuvos archyvų, muziejų atstovų, knygos rėmėjų – visų, padėjusių išleisti šią unikalią savo turiniu knygą.

Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugija yra nepelno siekianti organizacija veikianti pagal LR asociacijų įstatymą, jos nariai dirbo visuomeniniais pagrindais, knyga išleista išskirtinai  aukotojų lėšomis.

Ruošiant leidinį, bendradarbiauta su VšĮ „Pasaulio lietuvių centras“ ir spaustuve UAB „Petro ofsetas“. Knygos tiražas – 700 egz., apimtis – 528 psl.

 Iki malonaus susitikimo!

Kristina Giedraitienė,

Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos vadovė

Atsakyti

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.