Šeicho įlanka

Bakūžė samanota, Šeicho įlanka. Kaunas 2019 m.

Nors ir kaip skambėtų pavadinimas ar autoriaus pavardė, tačiau jis neturi nieko bendro su XIX a. Lietuvos kaimo samanotu vaizdu. Ši knyga – apie amžių dulkėmis apsamanojusias Egipto archeologines vertybes ir ne tik… Šis kūrinys gali būti skirtas ir linksmiems turistams, ir rimtiems maldininkams, jautriai lankantiems jų tikėjimui brangias vietoves. Knygoje atsiskleidžia neeilinis lietuvių kalbos pažinimas. Tą ryškiai atspindi gausūs ir įvairūs archajiški išrangymai, vaizdingi ištiktukai, jaustukai, būdvardžiai ir dar daug įvairių gražių posakių. Visa tai atskleidžia nepaprastai gausų lietuvių kalbos turtingumą. Skaitydamas šiuos puslapius pajunti, kokia skurdi mano šnekamoji kalba. Supranti, kad šneki nugludintais laikraštiniais standartais, ir todėl tiek daug lietuviškų žodžių lieka visai nežinomų ir nepavartotų. O juk jie galėtų papuošti mano pasakojimą arba palengvintų tiksliau išsakyti savo mintį…
Tačiau ši Bakūžės Samanotos knyga, visų pirma, yra keliauninko lankytose šventose vietose tikėjimo išraiška. Čia pradedi kelionę nuo Mozės iki Kristaus, kopi kalnais ir gėriesi jūros bangų mūša, sėdi kavinėse arba susipažįsti su garsių šventųjų dvasiniu palikimu. Susiduri ne tik su Senojo ir Naujojo Testamento iškiliausiomis asmenybėmis, bet ir prisilieti prie gausių geografinių žinių apie įvairias Egipto vietoves. Kone kiekvienai vietovei autorius pritaiko Šv. Rašto citatas, padedančias skaitytojui geriau suprasti vietovių sakralumą. Skaitytojui pateikiama islamo religijos santrauka ir Izraelio apžvalga, supažindinama su senaisiais Izraelio istorijos asmenimis.
Galiausiai pamatai, kaip autorius išgyvena, kad, praėjus 28 Lietuvos Nepriklausomybės metams, vis viena dar nėra išsamios studijos apie krikščionybės indėlį Lietuvos istorijai ir kultūrai. Autorius skatina, nusimetus sovietinės baimės kiautus, atvirai įvertinti krikščionybę be visų „ateistinių prietarų“. Šis kilnus uždavinys dar laukia savo vykdytojo. Tiek daug parašyta apie krikščionybės nuopelnus kitose šalyse, o apie Marijos žemę, praturtinusią krikščionybę, objektyvios studijos vis dar neturime.
Linkiu autoriui dar daugiau parašyti knygų ir toliau supažindinti ne tik su sakraliomis pasaulio vietovėmis, bet ir su nuostabiais lietuvių kalbos turtais.
Su gilia pagarba
Mons. dr. Artūras Jagelavičius

Puslapių sk.: 368
ISBN: 978-609-8167-42-9
Formatas: 14 x 20,5 cm
Viršelis: minkštu viršeliu

Išparduota

Atsakyti

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.