Tautosakinių ir instrumentologinių ekspedicijų keliais

Sud. Laimutė Proškutė. Tautosakinių ir instrumentologinių ekspedicijų keliais, 2017 m.

Viena gražiausių, prasmingiausių ir įsimintiniausių Vytauto Didžiojo universiteto folkloro ansamblio LINAGO veiklos formų – 1993 m. pradėtas tautosakos rinkimas pačių rengiamose ekspedicijose. Siekta, anot dar 1926 m. Balio Buračo išsakytos minties, „pasidarbuoti ne taip dėl pelno, kiek dėl žūstančių brangenybių gelbėjimo“. O artėjant LINAGO 25-mečiui, nuspręsta parengti ir išleisti išsamią mūsų užrašytos lietuvių liaudies instrumentinės ir vokalinės muzikos knygą, įprasminančią bei apibendrinančią šią ilgus metus tęsiamą ansamblio veiklą.
Leidinyje publikuojama net 409 įvairiuose Lietuvos etnografiniuose regionuose įrašyti liaudies muzikos kūriniai: 235 garso ir 174 vaizdo įrašai. Beveik pusės jų pateikiamos ir transkripcijos: 146 instrumentinės muzikos (smuiko, kanklių, mandolinos, lūpinės armonikėlės, Peterburgo, Hohner, standartizuotos rusiškos armonikos) kūrinių ir 55 dzūkų varėniškių dainų. Leidinį papildo 40 pateikėjų gyvenimo aprašymai, 126 jų portretinės ir muzikinės veiklos fotografijos.
Tikimės, kad leidinys praturtins jaunųjų folkloro atlikėjų repertuarą, kaip tyrimų šaltinis bus naudingas etnologams bei folkloristams, sudomins ne tik folkloro mėgėjus, bet ir plačiąją visuomenę Lietuvoje ir už jos ribų.
Ir iš tiesų, kaip neprisiminti Česlovo Milošo, rašiusio, kad „…pasaulio nei nustebinsi, nei išgelbėsi. Esame pašaukti darbams, svarbiems tik mūsų kaimelyje, mūsų Katalonijoje, mūsų Velse, mūsų Lietuvoje…“

Puslapių sk.: 516
ISBN: 978-609-8167-17-7
Formatas: 23×23 cm
Viršelis: kietu viršeliu

Kaina 25 €

 

2 Atsakymai apie“Tautosakinių ir instrumentologinių ekspedicijų keliais”

  1. Dominyka says:

    Sveiki, ar knyga turi cd?

Atsakyti

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.